info@yagmurcambalkon.com
0 (224) 513 81 50

SIKÇA SORULAR SORULAR

Sıkça Sorular Sorular

Konut Balkonları, Teraslar, Kış bahçeleri, Cafeler,Restaurantlar, Oteller, Pastaneler, Mağaza vitrinleri ve isteğe göre açılıp kapatılmak istenen tüm alanlarda kullanılabilir

Cam Balkon Oval, Köşeli, U, L, Düz ve Açılı her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılabilir. 

Her şeyden önce cam balkon sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin balkonlarda kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde apartman sakinleri ve belediyelerle sorun yaşanmasına neden olmaktadır. Yalıtım değerleri bakımından ise PVC sistemler cam balkon sistemlerine göre daha üstün özelliktedir.

Katlanır cam sistemlerinde cam paneller balkon içerisine 90' lik bir açıyla toplanabildiği için panellerin dış yüzeyleri balkon içinden rahatlıkla temizlenebilir. Ancak katlanır camların haricinde kulanılan sürgülü kayar cam sistemleri, camlar katlanmadığından dolayı cam araları ile dış taraflarını temizlemek çok da kolay değildir. 

İmar mevzuatı ve ısı yalıtımı açısından sorun yaşayabilirsiniz. Balkon ile odayı ayıran duvar kaldırıldığında cam balkon sisteminde 8 mm tek cam ve aluminyum profiller kullanıldığından dolayı kışın soğuk olur bundan dolayı tavsiye etmiyoruz. 

Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisine vermektedir. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam balkon yapıldıktan sonra balkona bakan odaların ısı değerlerinde ciddi oranda artış gözlenmiştir, bu nedenle yakıt giderlerinde tasarruf sağlamaktadır. 

Cam balkon sistemlerinde; rüzgar, yağmur, toz ve gürültü izolasyonu büyük oranda sağlanmaktadır. Sistemde kullanılan cam panellerin hareketli olmasından dolayı kuvvetli esen rüzgar ve yağmurlarda sızıntı olma ihtimali azda olsa vardır. Cam balkon sistemleri teknik olarak yüzde yüz yalıtım sağlayan sistemler değildir. Tam yalıtım sağladıklarını iddia eden firmalar, tüketicilere yanıltıcı bilgi vermektedirler. 

Cam balkon sistemlerinde temperli ve lamine güvenlik camları kullanılmaktadır ayrıca altta ve üstte birbirinden bağımsız çalışan kilitler kullanılarak küçük çocuklarınızın sistemi kolayca açmaları engellenmiştir. Sistemde kullanılan kilitler içeriden kumanda edilebildiği için balkonunuzda güvenli ortamlar oluşturmaktadır. 

Balkon kapatmanın yasal olup olmadığı; balkonun gömme balkon olup olmadığına ve balkonu kapatma biçimine göre değişiyor. Balkonun gömme balkon olmaması, taban alanının artmaması, taşıyıcı unsurların ve çekme mesafelerinin etkilenmemesi durumunda, balkonun camla kapatılmasında, yasaya aykırılığı olmadığına karar veriliyor.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin